Blog

«Маніпуляції в медіапросторі»

Доцент кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, викладач дисциплін «Інформаційні жанри», «Пресслужби та інформаційні агентства», «Сучасні журналістські формати».

Стажувалася за міжнародними програмами з актуальних питань практичної журналістики: «Академія з прав людини для журналістів та журналісток» (Організатори – Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центр прав людини ZMINA, Програма розвитку ООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.), «Стандарти журналістики у висвітленні конфліктів» (Фонд Фрідріха Наумана, Академія української преси за підтримки Федеративної Республіки Німеччина, сертифікат від 01.12.2016). Certificate of Attainment in Modern Languages, English (Level B2 № 000122644 від 11.04.2017 р.). «Актуальні питання медіарегулювання для викладачів факультетів журналістики» (Центр демократії та верховенства права за підтримки Уряду Швеції, сетрифікат, листопада 2017 р.). «Школа блогерів та громадських журналістів» (Interlink Academy International Dialog and Journalism – Німеччина, ГО «ІРПП», сертифікат від 11.08.2017).

Медіатренер ГО «МедіаКомпас». Член журі ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Тренінг «Маніпуляції в медіапросторі»

Мета: Розглянути інструменти та прийоми маніпуляцій в медіа, щоб убезпечитися від їхнього руйнівного впливу, розвивати критичне сприйняття інформації, нав’язаної ЗМІ; орієнтуватися в інформаційних потоках.

Тренінг від журналіста-практика, медіатренера Тетяни Мостіпан

Мостіпан Тетяна – журналіст ТРК «Академ-ТV», медіатренер.

Тема тренінгу: «методи збору інформації, техніка проведення інтерв’ю».

Мета – набути необхідні знання й практичні навички в роботі з джерелами інформації. Актуальність тренінгу обумовлюється важливістю роботи з джерелами інформації, умінням поєднувати факти й коментарі в інформаційних матеріалах.

Андрій Куликов провів онлайн-тренінг для студентів СумДУ

7 травня 2021 р. у рамках реалізації проєкту «Регіональний професійний центр базової медіаосвіти» відбувся онлайн-тренінг від Андрія Куликова на тему: “Як робити радіо з допомогою аудиторії або Як залучити аудиторію до творення радіо”. Під час зустрічі медіатренер поділився особистим досвідом та деякими нюансами роботи журналіста.
Андрій Куликов пояснив аудиторії, що таке робота медійника: «Насправді, людина нашої професії висвітлює життя людей і події, які відбуваються серед нас. Так, ця справа важка і часто невдячна, але тому, хто чітко розуміє, що хоче від професії пощастило з вибором». Читати далі

Онлайн-тренінг від відомого журналіста-практика Андрія Куликова

«Громадянська позиція журналіста полягає у дотриманні професійних журналістських стандартів. Тільки так ми зробимо найбільшу послугу суспільству»

Андрій Куликов

Про спікера

За освітою спеціаліст з міжнародних відносин/референт-перекладач англійської мови. Із 1992 року – продюсер, а згодом старший продюсер Української служби радіо ВВС в Лондоні. Із 1996 року професійна діяльність на телебаченні – ММЦ-Інтерньюз у Києві, Телевізійна Служба Новин на каналі «1+1», на Новому каналі, з 2000 року робота над авторською програмою «Нічна драматургія» на каналі СТБ з поверненням на радіо Української служби ВВС у Лондоні. Ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV та автор музичної програми «Пора року» на Радіо «Ера FM», експерт проекту ЄС «Розвиток медіа-навичок» та викладач Київського інституту журналістики та Маріупольського державного університету. Лаурет премії «Телетріумф» як ведучий і в складі команди програми «Свобода слова». Із 2013 року один із співзасновників «Громадського радіо». Автор багатьох (неопублікованих) творів та (опублікованих) перекладів з російської на українську і з української на англійську.

Про тренінг

Тема – тонкощі професії радіожурналіста; ризики пропаганди в медіа; правила ведення інтерв’ю; лайфхаки про професію, поради розташування мікрофону, виходу з конфліктних ситуацій.

Практичне завдання

Написати й подати до однієї сторінки пропозиції радіопрограми з залученням слухачок і слухачів для місцевого (наприклад, університетського) радіо. Пропозиція має містити назву, тривалість, періодичність програми, визначення цільової аудиторії, визначення способів взаємодії зі слухачками й слухачами (наприклад, дзвінки до студії, надсилання повідомлень на е-адресу чи в інший спосіб, запрошення слухачок і слухачів до студії тощо).   Запропонувати дві теми, які можуть бути обговорені чи в інший спосіб розкриті в цих програмах: одна тема – для дебюту програми, друга – для чергової програми вже в перебігу її регулярної видачі до етеру. Запропонувати гасло програми, довкола якого можна розбудувати кампанію популяризації програми.

Підсумкова онлайн конференції конкурсу шкільних видань

Шановні колеги, учасники обласного конкурсу шкільних видань!

Запрошуємо вас до підсумкової зустрічі

Запрошуємо вас до підсумкової зустрічі за результатами конкурсу, що відбудеться 12 травня 2021 р. о 14.00

Щоб стати учасником спілкування, вам потрібно перейти за посиланням https://meet.google.com/cmo-tuwy-uov

Головний організатор конкурсу, громадська організація «МедіаКомпас», її партнери –  громадська організація «Сумський прес-клуб», кафедра журналістики та філології Сумського державного університету, Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації очікують спілкування з керівниками гуртків/студій/ редакцій, учнями;

керівниками навчальних закладів.

У  програмі зустрічі:

Плюси та мінуси конкурсних робіт, – враженнями діляться члени журі

Ірина Володимирівна Мозгова, заступниця директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Сумської обласної державної адміністрації;

Володимир Олексійович Садівничий, доктор наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ, член Національної спілки журналістів України;

Алла Григорівна Ярова, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри мовної підготовки іноземних громадян СумДУ, регіональна експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика.

Оголошення переможців конкурсу, – голова ГО «Медіакомпас», докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету Олена Григорівна Ткаченко.

Поради щодо наступної роботи над шкільними медіа, – голова журі, заслужена журналістка України Алла Олексіївна Федорина.

Запитання-відповіді.

Конкурс відбувається за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Як робити радіо з допомогою аудиторії або Як залучити аудиторію до творення радіо

7 травня 2021 р. об 11:40 у рамках реалізації проєкту «Регіональний професійний центр базової медіаосвіти» відбудеться онлайн-тренінг від Андрія Куликова – на тему: “Як робити радіо з допомогою аудиторії або Як залучити аудиторію до творення радіо”.

Приєднатися через Google Meet

Відеолекція від фахівця-практика Володимира Кузьменка

Спеціаліст відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Сумській області, фахівець-практик по зв’язках з громадськістю. У професії понад 27 років. Історик-педагог і юрист за освітою. Член Національної спілки журналістів України.  У 2013 – 2016 роках на кафедрі журналістики та філології СумДУ викладав предмети «Зв’язки з громадськістю» та  «Інформаційна політика і безпека». Цікавиться темами загроз в інформаційній сфері, інформаційних війн, гібридних війн, психологічних операцій, темами виявлення фейків і протидії фейковій інформації.

Автор про матеріал лекції

Актуальність обраної теми зумовлена важливістю в умовах інформаційного протистояння знайти методи виявлення фейкової інформації, її знешкодження й нейтралізації та запобігти поширенню неправдивої інформації.

Мета лекції – зрозуміти сутність маніпулятивного впливу на свідомість людей через ЗМІ та Інтернет, навчитися протистояти інформаційній агресії, навчитися виявляти загрози для українського суспільства в інформаційній сфері. Протистояти фейкам, виявляти фейкову інформацію в українських соціальних медіа, оцінити вплив таких повідомлень на користувачів соціальних мереж і запропонувати методи боротьби з поширенням недостовірної інформації в українському медіа-просторі.

«Виявляти прийоми політиків і журналістів — захоплюючий інтелектуальний спорт. І якщо вже доводиться дивитися телевізор і читати газети, варто іноді ним займатися. Хоча б у профілактичних цілях, щоб зайвий раз переконатися, що ми — це все ще ми, і поки не перетворилися остаточно на «електорат» або «сегмент ринку»

Віктор Сороченко

Стандарти журналістики

30 березня 2021 р. об 11:40 у рамках реалізації проєкту «Регіональний професійний центр базової медіаосвіти» відбудеться онлайн-тренінг Іванова Валерія Феліксовича – доктора філологічних наук, професора, президента Академії української преси, заступника голови Науково-консультативної ради Комісії з журналістської етики.

Приєднатися через Google Meet

Соціальна мережа «Instagram» як сучасна платформа популяризації особистості

Авторський курс Єфіменка Владислава та Пирожкової Маргарити

Єфіменко Владислав – випускник школи блогерів, фрілансер, копірайтер, контентмейкер.

Пирожкова Маргарита – співавтор курсу, консультант, психологиня з практичним досвідом, графічна дизайнерка.

 

Мета курсу – ознайомитися із особливостями функціонування соціальної мережі «Instagram», навчитися професійно користуватися мобільним додатком.

У результаті проходження курсу учасники дізнаються, як завантажити додаток на свій девайс, як заповнити анкету користувача, як прив‘язати свій акаунт до сторінки Facebook,  принципи оформлення профілю, принципи взаємодії з іншими акаунтами, оформлення сторіз, функції та інструменти додатку, можливості додатку, налаштування безпеки аканту, налаштування бізнес-профілю, статистику й  аналітика контенту сторінки.

 

Вступ

Частина 1

Переглянувши відео, Ви дізнаєтеся:

 • як завантажити додаток на свій девайс;
 • як заповнити анкету користувача;
 • як прив’язати свій акаунт до сторінки Facebook;
 • принципи оформлення профілю.

Частина 2

У цій частині буде розглянуто:

 • принципи взаємодії з іншими акаунтами;
 • оформлення сторіз;
 • функції та інструменти додатку.

Частина 3

У цій частині будуть розглянуті:

 • можливості додатку;
 • налаштування безпеки акаунту.

Частина 4

У цій частині ми обговоримо:

 • принципи роботи (алгоритми) соцмережі;
 • налаштування бізнес-профілю.

Частина 5

У цій частині будуть розглянуті такі питання:

 • статистика сторінки;
 • аналітика контенту сторінки.