Журналісти Сумської, Харківської та Полтавської областей побували у прес-турі, аби побачити приклади впровадження проектів енергоефективності в Україні.

Програма прес-туру, що мав назву «Шлях до енергоефективності. Успішні історії», включала відвідування об’єктів, де вже активно здійснюють подібну практику, та візит до головного офісу провідної української фірми «ЕкоТермоІнжинірінг», яка займається розповсюдженням енергоефективних технологій.

 Ми – у Новобаварському районі Харкова. Саме він – кращий у місті за впровадженням енергозберігаючих проектів. Першим об’єктом став дитячий садок. Його сьогодні  відвідують близько 300 дітей. Тут у ході комплексних робіт із енергоефективності замінено 186 вікон, проведено ремонт відкосів та заміну вісімнадцяти дверей, відремонтовано покрівлю. На даху встановили 15 сонячних колекторів для підігріву води у душових і басейні. Так, у цьому дитсадку є свій басейн, де відтепер навіть у холодну погоду можуть плавати діти.

– Система повністю автоматизована, і хоча налагоджена лише в серпні, та вже помітна економія від її впровадження, – запевнив заступник директора компанії ТОВ «Бост-Теплосервіс», що займалася будівництвом, Андрій Мірошников.

Також журналісти відвідали школу № 153. Наразі тисяча її учнів мають можливість навчатися в утепленій спеціальними металевими панелями будівлі, де всі вікна замінено на енергоефективні склопакети.

– Це знизило затрати на опалення приблизно на 50–60 відсотків, – зазначила Юлія Грязєва, головний архітектор ТОВ «Авега».

Своєю чергою заступник голови адміністрації Новобаварського району Олена Жученко констатувала:

– Зважаючи на досить короткий період модернізації, говорити про конкретні результати зарано, адже школа пережила лише один опалювальний період енергоефективності. Для висновків необхідна динаміка. Проте наразі ми можемо казати про економію у 80 гігакалорій, що, відповідно до діючого тарифу, фактично дорівнює 127 тисячам гривень.

У головному офісі фірми «ЕкотермоІнжинірінг» нам розповідали про стан сучасної української енергоефективності. Комерційний директор фірми Є Павло Івашина  поділився досвідом багаторічної праці у цій сфері:

– Будівля, в якій ми зараз перебуваємо, є показовим прикладом енергозбереження. Сім поверхів, 1000 квадратних метрів опалюються завдяки нашим системам». До основних технологій, запроваджених компанією, належать системи безкомпресорного кондиціювання, утилізації тепла каналізаційних стоків, використання альтернативних джерел енергії та кліматичні панелі.

Як запевняє Павло, результат системного використання енергозберігаючих технологій у цій будівлі становить 70 відсотків економії!

Розповіли журналістам і про останні  розробки – кліматичні панелі «Effi». Це нова водяна енергоефективна система опалення. Що цікаво: чим вища будівля, в яку ви хочете поставити ці панелі, тим відчутнішою буде економія на опаленні.

Втім, головне – не власне технології і навіть не те, скільки з ними можна зекономити. Головне:  ми маємо повірити, що це дійсно працює, що це корисно, що це просто необхідно в нашій країні.

Даніїл Трубачов