Main Menu Top Menu

ТРЕНЕРИ_temp

Яненко Ярослав Васильович


Інфографіка як інструменет формування конкурентоспроможності сучасних ЗМІ

Кандидат соціологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ. Керівник секції “Реклама і зв’язки з громадськістю”.

Автор понад 70 наукових праць і низки публікацій у періодиці. Учасник проекту «Цифрові медіа для університетів». Нагороджений дипломом переможця конкурсу «Педагогічні інновації». Член оргкомітету і журі Молодіжного фестивалю реклами «Восьма барва».

 

Різун Володимир Володимирович


Що потрібно знати про радіоновини: закономірні ризики для слухача чи обман?

Український учений у галузі редагування, журналістикознавства, соціальних і масових комунікацій. Доктор філологічних наук, професор. Директор Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Заслужений працівник освіти України. Член Національної спілки журналістів України. Голова підсекції з журналістики науково-методичної комісії із соціальних наук та журналістики Міністерства освіти і науки України. Автор першого в Україні підручника з літературного редагування для журналістів, підручника з теорії масової комунікації.

 

Пенчук Інна Леонідівна


Самопрезентація та переконання в журналістиці

Професор, завідувач кафедри реклами і зв’язків з громадськістю Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (місто Запоріжжя).

Автор книги «Телебачення для дітей в Україні», а також понад 100 наукових публікацій, присвячених формуванню національної свідомості молоді засобами масової інформації і комунікації. Член «Центру підтримки демократичних журналістських ініціатив». Член експертної групи з медіаосвіти в Запорізькому регіоні.

 

Євтушенко Олена Миколаївна


Маніпуляція і пропаганда в медіа, мова ненависті

Кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач кафедри журналістики та філології СумДУ.

Займається громадською діяльністю, протягом 2011-2016 років була секретарем оргкомітету Міжнародного молодіжного фестивалю соціальної реклами «Інший погляд». Учасниця більше десяти шкіл і тренінгових програм, у тому числі й міжнародних.

 

 

Лубчак Володимир Михайлович


Проблеми інформаційного простору України

Кандидат філологічних наук, член Національної спілки журналістів України, координатор проекту «Українська журналістська платформа».

Редактор відділу веб-редакції та новітніх медіа газети «День». Редактор рубрики «Прес-клуб» газети «День», у рамках якої щотижня друком з’являється 6 шпальт, присвячених питанням української та світової журналістики. Спеціалізується на темах проблем інформаційного простору України: принципів та стандартів журналістики в умовах гібридної війни, особливостей конвергентності національних медіа, створення в країні суспільного ТБ тощо.

 

 

Чубур Василь Васильович


Мова як інструмент маніпуляції свідомістю мас
Невиправдані узагальнення як джерело дезінформації
Особисте смислове поле і здатність до захисту від різного роду маніпуляцій

Cтарший викладач кафедри журналістики та філології СумДУ. Редактор газети «Резонанс». Член Національної спілки письменників України.

Викладав курси «Теорія твору», «Теорія літератури», «Літературне редагування», «Теорія масової комунікації», «Медіакритика» та інші, пов’язані з темою «Маніпуляція свідомістю».

 

Козир Юлія Анатоліївна


Мас-медійні тлумачення міждержавних відносин, маніпуляції в медіатексті

Викладач кафедри журналістики та філології СумДУ.

Досліджує висвітлення в мас-медіа відносин України й Росії. Веде рубрику “Медіабезпека” в газеті “Резонанс”.

 

 

 

Бідзіля Юрій Михайлович


Преса як засіб етноідентифікації

Професор, доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри журналістики Ужгородського національного університету.

Член Національної спілки журналістів України, науково-методичної комісії із журналістики та інформації, очолює неприбуткову Громадську організацію сприяння розвитку журналістської освіти «Медіа перспективи». Автор близько 100 наукових та навчально-методичних публікацій. Голова редколегії наукового журналу «Науковий вісник Ужгородського університету.

 

Сипченко Інна Володимирівна


Технологія підготовки журналістських матеріалів про представників соціально вразливих груп (люди з інвалідністю, ВІЛ-інфіковані, представники ЛГБТ спільноти, національних меншин тощо)

Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ.

Викладає дисципліни “Агенційна журналістика”, “Інформаційні жанри”, “Прес-служби”, “Історія зарубіжної журналістики”.

 

Стоян Раїса Сергіївна


Професійні стандарти телевізійної журналістики
Технологія виготовлення інформаційного продукту на ТБ

Провідний фахівець, асистент кафедри журналістики та філології СумДУ. Керівник навчальної студентської телестудії “11-й поверх”.

У телевізійній журналістиці з 1988 року. Обіймала посади завідувача відділом авторських програм Сумської обласної державної телерадіокомпанії, головного редактора регіональної ТРК “Академ ТV”.

 

Дудченко Людмила Миколаївна


Фотографія – могутній засіб документального відтворювання реальної дійсності

Кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики та філології СумДУ.

Фотокореспондент газети «Резонанс», співавтор розділу міжнародного підручника з крос-медіа (Німеччина, Молдова, Румунія, Україна). Стажувалася за програмами «Стандарти журналістики у висвітленні конфліктів», «Кросмедіа та якісна журналістика», «Медіа у перехідний період».

 

Сидоренко Ольга Павлівна


Актуалізація соціальної статі в мас-медіа
Мовно-стильова оптимізація медіатексту
Лексико-фразеологічні й граматико-стилістичні норми професійної комунікації

Кандидат педагогічних наук, доцент. Заступник завідувача кафедри журналістики та філології СумДУ.

Має досвід роботи літературного редактора наукових, науково-популярних видань. Працювала літературним редактором газети «Освітянські обрії» ГНПУ ім. О. Довженка. Автор понад 50 наукових, науково-методичних праць і низки публікацій.

 

Гаврилюк Інна Леонідівна


Професійні стандарти радіожурналістики
Технологія виготовлення інформаційного продукту на радіо

Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ.

Редактор сайту факультету іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ. Керівник навчальної радіостудії. Досліджує трансформацію електронних засобів масової інформації в умовах глобалізації. Викладає дисципліни «Аудіовізуальні медіа», «Радіовиробництво», «Радіореклама».

 

Ковальова Тетяна Вікторівна


Українське суспільство та мас-медіа
Технологія підготовки матеріалів про людей з інвалідністю

Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ.

Учасниця проекту “Академія з прав людини для журналістів та журналісток” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. Менеджер проекту “Центр Медіа та Інформаційної грамотності”. Учасниця міжнародних тренінгів та програм. Викладає курси «Копірайтинг у рекламі та PR-діяльності», «Аналітичні жанри», «Професійна етика та медіаправо», «Символіка у рекламі та PR-діяльності», «Історія української журналістики».

 

Подоляка Надія Степанівна


Self-publishing культура як форма комунікації

Кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач кафедри журналістики та філології СумДУ.

Співавтор книги “Почесні громадяни міста Суми”, упорядник наукової збірки “Історія видавничої справи Сумщини”. Має публікації у наукових журналах Сум, Харкова, Києва, Одеси, Полтави. З 2000 р. публікується у місцевих газетах. Нагороджена пам’ятним знаком Сумської міської Ради за патріотичну краєзнавчу роботу, грамотою міського голови за значний особистий внесок у дослідження історичного минулого міста Суми.

 

Сушкова Олена Миколаївна


Погляд на світ “Очима жінок”

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології СумДУ.

Сфера наукових інтересів – ґендерні проблеми в засобах масової інформації. Автор більше 40 наукових праць, навчального посібника, рекомендованого Міністерством освіти і науки України для студентів вищих навчальних закладів,   «Періодичні видання для жінок в Україні: динаміка розвитку та концептуальні особливості» (2009). Учасниця міжнародних тренінгів та програм.