Громадська організація «Медіакомпас» перемогла в Конкурсі мініпроектів «Медіаграмотність для молодих виборців» від Академії Української Преси за підтримки уряду США та Internews.

Тренер Олена Євтушенко, викладач кафедри жрналістики та філології СумДУ, провела 19 червня для молодих виборців регіону освітній квест «Урна для популіста».

Участь у квесті взяли дві команди активної молоді, загалом 30 осіб. Мета квесту – через інтерактивні форми роботи вчити молодь критично мислити, набувати навичок розрізнення ознак популізму в заявах політиків та політичних партій.

Під час офлайн-квесту молоді виборці аналізували політичну рекламу, заяви політиків, програми політичних партій щодо використання популістичних гасел та обіцянок політичними лідерами. Учасники отримали розуміння, що таке популізм, як його ідентифікувати, детально ознайомилися із повноваженнями Верховної Ради України, виборчим законодавством та власними виборчими правами.

Представники організації “Медіакопас” сподіваються, що такі освітні форми роботи надалі сприятимуть більш відповідальному споживанню медіаконтенту молодими виборцями не лише в період передвиборчих перегонів, а й між ними.

Проведення освітнього квесту «Урна для популіста» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю організації «Медіакомпас» у партнерстві з Академією Української Преси та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.