Main Menu Top Menu

Ткаченко Олена Григорівна


Керівник організації “МедіаКомпас”. Професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри журналістики та філології СумДУ, керівник обласного професійного Центру Медіа та Інформаційної Грамотності.

Має досвід організації навчального процесу зі спеціальністі «Журналістика», розробки стандартів вищої журналістської освіти, акредитації та ліцензування спеціальностей «Журналістика» за КР бакалавр, магістр; «Медіакомунікації» КР магістр, аспірантури зі спеціальності 27.00.01 – теорія та історія соціальних комунікацій; впровадження інноваційних навчальних технологій; співпраці з роботодавцями.

Стажувалася за програмами Європейського союзу та Tacis «Розвиток медіанавичок в Україні» (Інститут журналістики КНУ ім. Т.Шевченка) «Новітні медіа» в Інституті суспільних наук Вищої Лінгвістичної Школи м. Ченстохов (Польща), «Стратегія та механізми забезпечення академічної мобільності студентів» в університеті Гуманітас (Польща), «Кросмедіа та якісна журналістика» університет м. Пассау (Німеччина), «Цифрові медіа в університетах» в Могилянській школі журналістики Києво-Могилянської академії, «Стандарти журналістики у висвітленні конфліктів» (Академія Української Преси, Фонд Фрідріха Науманна за Свободу), «Школа блогерів та громадських журналістів» (проект здійснено за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини).

Член науково-методичної комісії МОН України з журналістики та інформації, член Національної спілки журналістів України, шеф-редактор газети «Резонанс», член редколегії наукового журналу з соціальних комунікацій «Образ». Нагороджена Почесним знаком «Петро Могила» (2009).

Садівничий Володимир Олексійович


Співзасновник організації “МедіаКомпас”. Доктор наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та філології Суського державного університету.

Член Національної спілки журналістів України. Експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Працював у редакціях корпоративних, районних, обласних газет та займався видавничою діяльністю. Автор сотень публікацій інформаційного, аналітичного, публіцистичного змісту в газетах, журналах, онлайн-ресурсах.
Із 2003 р. на викладацькій роботі. Автор майже 150 наукових та науково-методичних праць. Співавтор міжнародного навчального видання «Підручник з крос-медіа». Головний редактор наукового журналу із соціальних комунікацій «Образ».
За різними програмами з журналістики та громадського сектору стажувавсь у США, Польщі, Румунії, Німеччині. Постійний член журі обласного та всеукраїнського турніру юних журналістів.

Федорина Алла Олексіївна


Співзасновник організації “МедіаКомпас”. Регіональний медіа-експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, координатор Сумського прес-клубу.

36 років працювала журналісткою у різних видах ЗМІ, найтриваліше – власною кореспонденткою газети «Україна молода» в Сумській області. Одна з ініціаторів та організаторів обласних і всеукраїнський турнірів юних журналістів.

Член Національної спілки журналістів України. Заслужена журналістка України. Понад 15 років очолювала Сумсьмкий обласний прес-клуб, членом правління якого є й зараз.